בס"ד

 

מסר מפי הרב ניר בן ארצי שליט"א

פרשת וישב תש"ף

נמסר ביום ראשון, י'"ז כסלו תש"ף (15.12.2019)

 

"וישב יעקב בארץ מגורי אביו בארץ כנען" (בראשית לז, א) פתח רבי שמעון ואמר לא שלותי ולא שקטתי ולא נחתי ויבוא רוגז. בוא וראה כמה רעות סובלים הצדיקים בעולם הזה, רעות על רעות, מכאובים על מכאובים, כדי לזכותם לעולם הבא (שם זוהר הנגלה).

הקדוש-ברוך-הוא מביא ייסורים על צדיקים בעולם הזה, כי הוא יודע שהם לא מתמרמרים ולא מתלוננים. מראה בורא עולם לכל העולם שהצדיקים מקבלים את הייסורים באהבה ומבקשים עוד ייסורים למען הצלת היהודים בעם ישראל. לכן יש ל"ו צדיקים ולא מעבר לזה ויש גם צדיק יסוד עולם שהוא המשיח. הם סובלים ייסורים כדי להגן ולזכך את עם ישראל. בזכות הצדיקים שמקבלים את כל הייסורים באהבה, הקדוש-ברוך-הוא מגן ושומר על עם ישראל. אנשים פשוטים, שמקבלים ייסורים מהקדוש-ברוך-הוא, מתלוננים ומתמרמרים, כואבים וצועקים, ושואלים 'למה אני? מה עשיתי? מה חטאתי?' לא רוצים את הייסורים ומבקשים מבורא עולם להסירם מעליהם. זו כפירה בקדוש-ברוך-הוא, זו התנגדות לבורא עולם, אבל צדיק מקבל את הייסורים באהבה.

נלמד כולנו לקבל את הייסורים באהבה. שמחתו של בורא עולם שאנו שותפים במכאובים ובייסורים שמגנים ושומרים על עם ישראל וגם על עצמנו ועל ביתנו.

הקדוש-ברוך-הוא מסובב את האירועים שיראו כאילו בדרך הטבע אבל הכל מאיתו יתברך, הכל עושה הקדוש-ברוך-הוא, שום דבר הוא לא 'טבע'. עשיו בא עייף ורעב מהשדה ומכר ליעקב את הבכורה בנזיד עדשים. רבקה שלחה את יעקב לקחת את הברכה מיצחק. יעקב ברח אל לבן, קיבל את לאה במקום רחל ונשאר עשרים שנה בחרן בלי שיבין מה קורה איתו, יצא מחרן ונתקל במלאכו של עשיו שברך אותו.

כך סובב הקדוש-ברוך-הוא את האירועים גם עם יוסף ואחיו. נולד יוסף, אהב אותו אביו מכל אחיו, רחל נפטרה מן העולם ויעקב הוסיף אהבה כי התייתם מאימו. באו החלומות והוסיפו שנאה על שנאה.

אם היו האחים מקבלים את חלומות יוסף וממליכים אותו עליהם, היה הקדוש-ברוך-הוא מזכך אותם בדרך ניסית, מקצר את הזמנים ולא היו יורדים וסובלים במצרים.

הקנאה והשנאה והרצון להמית את יוסף, נכנסו כבר בשורש הראשוני של עם ישראל, בבני יעקב, אחי יוסף. הם לא הסכימו שהוא ימשול עליהם. שורש מקולקל המשכו מקולקל אף הוא. הוריד אותם בורא עולם למצרים כדי לתקן ולזכך אותם שיהיו ראויים להיות יהודים ולהגיע לארץ הקודש.

הקדוש-ברוך-הוא מסובב ומסדר את האירועים כמו שהוא רוצה כדי שיהיו לטובת העולם ולטובת עם ישראל. יהודים צריכים להבין שהכל מתחיל מהקדוש-ברוך-הוא ומסתיים מהקדוש-ברוך-הוא.

מפרשת וישב צריך ללמוד שהשנאה והקנאה הן שורש הצרות.  די עם השנאה והקנאה! די עם השנאה בין מאה ועשרים חברי הכנסת, לא יצא מזה כלום! צריך אמונה בקדוש-ברוך-הוא כי הכל ממנו, הוא נותן את הכל. לא לומר 'כוחי ועוצם ידי עשה לי את החיל הזה'.

על ידי תפילות ולימוד תורה, אנחנו מביאים את בורא עולם ומקרבים אותו לעולם הזה. מצוות ומעשים טובים - משתפים את הקדוש-ברוך-הוא. בהכרת הטוב אתה משתף את הקדוש-ברוך-הוא ומביא אותו איתך לעולם הזה. צריך להכיר בטוב בכל מה שעוברים ועושים, בבריאות, בפרנסה, בילדים, בבית, בשלום-בית, כי את הכל נותן לנו הקדוש-ברוך-הוא. לא רואים אותו ולא שומעים אותו והכל הוא!

הממשלה התפזרה. אומר הקדוש-ברוך-הוא: אם כל מפלגות הימין לא יהיו באגודה אחת, יהיה אותו דבר בסיבוב הרביעי. בורא עולם אומר לימין: אם הימין לא יהיו מלוכדים ומאוחדים, בלי משחקים, יהיה סיבוב רביעי של בחירות! כל אחד יוותר על האגו והכבוד וכל מפלגות הימין יתאחדו למפלגה אחת, להתאחד! אזרחי ישראל נכנסו לשאננות, הם מיואשים מהממשלה הזאת. חייבים כולם לצאת לבחור בימין, זה רצון הקדוש-ברוך-הוא, לא תנצחו אותו.

תנו לבורא עולם, לחוק ולשופטים לשפוט כל אדם בנקיות כפיים. אף אחד לא שופט ואף חבר כנסת לא יכול להתערב במשפט כי לכולם יש סודות בעברם שנדמה להם שהם מוסתרים. אין צדיק שלא יחטא. אסור להשתמש בלחץ או מתח חברתי, קנאה ושנאה, נגד מפלגת הימין. כל העולם לא מבין מה קורה בישראל. היהודים, שהם הכי חזקים בעולם, לא מצליחים להקים ממשלה.

בורא עולם אומר לעולם: תבינו, העליתי את טראמפ ואת פוטין. באנגליה העליתי את אותו איש שאוהב את היהודים והם ייצאו מהאיחוד האירופי ששונא את עם ישראל. בורא עולם אומר: אני אפרק את כל האיחוד האירופי לחלקים כי הם נגד עם ישראל! כל מדינה ומדינה שתלך נגד ישראל, נגד צה"ל והמטוסים שלנו, בורא עולם יפרק אותה לחלקיקים. לא בעוד חודש חודשיים, במקום! יראו בתקשורת שהם מקבלים במקום מידה כנגד מידה. למועמד באנגליה נתנו כוח משמיים כדי שיעלה.

גם בישראל הקדוש-ברוך-הוא קובע והקדוש-ברוך-הוא רוצה ימין. ירצו או לא ירצו - הימין יעלה! הקדוש-ברוך-הוא לא הקים את מדינת ישראל בתש"ח (1948) כדי שיהרסו אותה. מי שמתנגד לגבולות ישראל מתנגד לקדוש-ברוך-הוא והקדוש-ברוך-הוא יסבך אותו.

טראמפ עשה טעות עם 'תוכנית מאה', היא מתה והוא קיבל סיבוכים וצרות צרורות. בורא עולם אומר לו: בחרתי אותך כדי שתהיה עם היהודים בישראל במאה אחוז! התחלת לעשות תשובה, תמשיך והקדוש-ברוך-הוא יגן וישמור עליך ותמשיך לכהן.

ארצות ערב שונאות ומקנאות ביהודים, 'עשיו שונא ליעקב'. רואים איך שהמפלגות הערביות מתנהגות בכנסת בצורה מפחידה ומחרידה. חברי כנסת יהודים מסתכלים ולא יודעים מה קורה פה, כאילו שהמפלגות הערביות הן הקובעות. המפלגות הערביות רוצות להרוס את מדינת ישראל, לשלוט במדינת ישראל, להביא את החמאס, ג'יהאד וחיזבאללה לשלוט בישראל. הם לא בשביל לעשות שלום בעולם, הם לא רוצים שלום.

הפלא הגדול שמדינת ישראל מתפקדת במאת האחוזים! הצבא והביטחון, הכלכלה, הגשם, הכל טוב והממשלה? חולה מאוד! חולה מאוד! חולה מאוד! כלום לא יכול לתפקד.

המפלגות הערביות מנצלות את חולשת חברי הכנסת היהודים ואת מריבות מפלגות השמאל והימין, הביטחון שלהם עולה והם יורדים לחיים שלהם. חברי כנסת יהודים תתעוררו! פעם אחת נתן בורא עולם להקים את מדינת ישראל, לא יקימו אותה כל פעם מחדש. הנאצים, יימח שמם וזכרם, רצחו שישה מיליון יהודים, עכשיו יש לנו את מדינת ישראל - צריך לשמור עליה! הקדוש-ברוך-הוא פוקח לכם את העיניים לראות מה קורה במפלגות הערביות כדי שהימין יעלה.

מדינות ערב - אין בהם אמונה. הם רוצים למחוק את ישראל. הם לא יצליחו. אין אמונה בהם.

להיות בערנות ולא בשאננות. צה"ל להיות בערנות בגבולות סביבנו. הגויים-המוסלמים-הערבים משחקים אותה מסכנים ואומללים והם מסוכנים כמו נחשים. לא להאמין להם. לא לרחם על האכזרים.

צריכים לאהוב את מדינת ישראל! אין לנו ארץ אחרת! אם לא נשמור עליה, יאכלו אותנו כמו חיות בג׳ונגל.

גוג ומגוג ותוהו ובוהו מחוץ לגבולות ישראל. שיטפונות, רעידות אדמה, סערות, שריפות, אש, מטוסים מתבלבלים, אוניות ואוטובוסים, רכבות עפות מהפסים. כשארצות אירופה יגרשו את כל היהודים, יהיה להם שקט. הם עושים טעות, רוצים לעזור לפלסטינים ויהיה להם גרוע פי מיליון. בורא עולם הביא את הפלסטינים והמסתננים מאפריקה לאירופה, כדי שיגרשו את היהודים. כשיגרשו את היהודים מאירופה, מארה"ב, אמריקה הצפונית והדרומית לישראל, יהיה להם שקט בכל מקום בעולם.

האנטישמיות תתגבר, תתגבר ותתגבר, עד שיבוא אחרון היהודים לארץ ישראל. לפני שנתיים-שלוש היו איומים, אחר-כך מכות ועכשיו החליטו הגויים להתחיל להרוג יהודים. זה ילך ויתפשט במהירות עצומה בכל מקום בעולם. הם מוכנים להתאבד ולהרוג יהודים, נכנסו לשיגעון כמו דאע"ש.

מצרים נהנית מההפקר עם כולם. יש המון הברחות, המון מנהרות מסיני לרצועת עזה.

חמאס עובד וחופר מנהרות בלי סוף עשרים וארבע שעות. השקט שלו מזויף.

ירדן עושה לחץ ורעש כדי שארה"ב תבוא לקראתה ותעזור לה בכסף. היא מקבלת כסף אבל לא מספיק. יהיה להם רק מהפכה וקללה כי לקחו את האדמה הקדושה של ישראל.

חיזבאללה ונסראללה חולה, חולה. יש לו נשק ישן ותחמושת ישנה, הוא פוחד לגמור את התחמושת שלו לכן יושב בשקט בינתיים.

בתורכיה מחכים לשעת רצון לעשות מהפכה.

הקדוש-ברוך-הוא אומר לאיראן: 'איראן איראן איראן, שלא תחשבו שאתם גיבורים גדולים, אתם מתרברבים ומתגאים ורוצים לפגוע בארץ הקודש, אני הקדוש-ברוך-הוא אתן לכם מהלומה אשתק אתכם ואת כל איראן ולא תוכלו לזוז עוד'. למרות שהורגים הרבה מפגינים באיראן, בכל זאת רבים מתארגנים כדי לעשות מהפכה, לא יעזור להם כלום.

גשמים יהיו בישראל והרבה. הנזקים שנגרמו מהגשם היו בגלל ניקוזים לא נכונים. הקבלנים קיבלו כסף ועשו עבודה עקומה.

הקדוש-ברוך-הוא רוצה אחדות ואהבה בעם ישראל. לא כתוב בעשרת הדיברות 'שנאה, קנאה, תחרות ומריבות'. בישראל לא חסר כלום.

הבלבול בארץ ישראל, שלא קמה ממשלה, נוצר כדי שיצעקו ויזעקו לבורא עולם שיתגלה מלך המשיח. לא מאמינים? כדאי לכם להאמין. אם לא בזכות מלך המשיח, לא היה שקט בגבולות ישראל. משיח עובד בלילה וביום. הנשמה של משיח שומרת על עם ישראל ויש ניסי ניסים! אם משיח ישן או אוכל, הנשמה עובדת אוטומטית. הנשמה 'היחידה', הנשמה למעלה, עובדת אוטומטית. נשמתו של משיח עובדת עשרים וארבע שעות, אין לה מנוחה, לא שלווה ולא רוגע עד שיתגלה בעולם הזה. נשמתו של משיח למעלה ונשמתו של משיח למטה, מחוברות מזמן ונותנות כוח אינסופי לארץ הקודש, ונותנות למשיח - איש האלוקים, בשר ודם, שנמצא בכדור הארץ וגר בארץ ישראל - כח עצום כדי להציל את היהודים, לשמור על גבולות ישראל ולעשות שלום בארץ. כל רגע ורגע מחכים ליום הגדול, ליום המיוחל, להתגלות מלך המשיח בן דוד בפרהסיה!

  • Blogger Social Icon
  • Facebook
  • Twitter
  • YouTube
  • Instagram